Pernink se nachází v srdci západního Krušnohoří a „dálkové“ běžecké stopy odtud vedou všemi směry – na Jelení, do Horní Blatné, Abertam i na necelých 15 km vzdálený Boží Dar. Obcí vede také přímo Krušnohorská magistrála.

KRUŠNOHORSKÁ MAGISTRÁLA

Krušnohorská magistrála je známá běžecká trasa vedoucí horským terénem Krušných hor. Její celková délka činí 242 km a nabízí běžcům neuvěřitelné zážitky a výhledy na malebné horské scenérie. Trasa začíná v Bavorsku, v oblasti Fichtelgebirge, a končí na jihu Krušných hor, v oblasti Podkrušnohoří. Na trase se nachází mnoho historických památek, jako například zřícenina hradu Přimda nebo hraniční přechody z doby železné. Krušnohorská magistrála je vhodná nejen pro běžce, ale také pro pěší turisty a cyklisty.

Trasa č.1 – Z Perninku na Boží dar a zpět

Trasa pro běžecké lyžování z Perninku na Boží Dar je jednou z nejoblíbenějších v Krušných horách. Celková délka trasy je zhruba 30 kilometrů a nabízí nádherné výhledy na okolní horskou krajinu. Trasa začíná v Perninku a postupně stoupá do kopce přes Loučnou, Horní Blatnou až do Božího Daru.

Trasa č.2 – Z Perninku do Jelení

Trasa pro běžecké lyžování z Perninku do Jelení nabízí nádherný výhled na zasněžené kopce Krušných hor a malebnou krajinu okolo obce Jelení. Celková délka trasy je asi 20 km a nabízí několik stoupání a klesání, což činí trať fyzicky náročnou. Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít pohyb na čerstvém vzduchu, je tato trasa skvělou volbou.

Trasa č.3 – Okruh Karlův běh

Karlův běh je jedním z nejpopulárnějších běžeckých úseků v oblasti Božího Daru v Krušných horách. Tento náročný okruh, pojmenovaný po Karlu IV., měří přibližně 45 km a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Trať vede převážně lesem a zahrnuje i několik náročných stoupání a sjezdů. Karlův běh se tak stává oblíbeným tréninkovým místem nejen pro běžce, ale také pro cyklisty, kteří si zde mohou vyzkoušet své schopnosti v horském terénu. V zimě se zde mění v běžeckou stopu, která láká lyžaře na krásné výlety do krušnohorské přírody.